|
|
|
|
|
| Tweet |
|
| |
|
|
|
Mint fogalmazott: „A szabad sajtó nem ellenség, hanem a demokrácia egyik legfontosabb garanciája. Egy kormány akkor szolgálja jól a hazáját, ha nem fél a kérdésektől. Ha nem elbújik az újságírók elől, hanem válaszol nekik. Ha nem propagandát gyárt, hanem tájékoztat. Ha nem alattvalóknak, hanem felnőtt, gondolkodó embereknek tekinti a polgárokat.”
Kiemelte, az új kormány partneri viszonyra törekszik a sajtóval, és amikor kérdésekre válaszolnak, akkor „nem kegyet gyakorlunk, hanem kötelességünket teljesítjük.”
Hozzátette, a Tisza-kormány döntéseiről nem a Miniszterelnökséget vezető miniszter, hanem a kormányszóvivők tájékoztatják majd a nyilvánosságot. Emellett a miniszterelnök és a miniszterek is válaszolnak majd a sajtó kérdéseire, „mert a magyar embereknek joguk van tudni, hogy mit, miért és hogyan tesz a kormányuk.”
Köböl Anita kinevezése kapcsán közölte, csaknem két évtizede dolgozik műsorvezetőként, 2022 óta az ATV-nél közéleti és aktuálpolitikai témákkal egyaránt foglalkozott, munkáját 2024-ben a Szóvivők Média Díjával ismerték el.
„Édesanyaként pontosan tudja, miért fontos, hogy egy működő és emberséges Magyarországot építsünk. Hisz abban, hogy a jó kormányzás meghallgatással kezdődik: figyelemmel, megértéssel és valódi megoldások keresésével” – közölte.
|
|
|
|
|
|

