HÍRHATÁR ONLINE - Csendben-gyorsan kapott még bő hétmilliárdot a Fradi

HÍRHATÁR ONLINE
   
 2026.06.16.
 Kedd
Ma Jusztin napja van.
Holnap Laura napja lesz.
   EUR árfolyam
   350,65 Ft
   CHF árfolyam
   380,93 Ft
   
   
   
   
   
   

 

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | BLOG | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

    
2026. 05. 17. 10:27     


Csendben-gyorsan kapott még bő hétmilliárdot a Fradi
A Kubatov Gábor Fidesz-alelnök vezette Ferencváros nem a dupláját, hanem a nyolc-kilencszeresét kapta, mint a többi egyesület. A sportkluboknak szánt összesen 11,45 milliárdból 7,2 milliárdot a Fradinak utaltak át.

2024 végén jelentette be a sportért felelős államtitkár, Schmidt Ádám, hogy az LA 10 névre keresztelt program hárommilliárd forintot kap a kormányzattól. A program neve a Los Angeles-i olimpiára utal, illetve arra, hogy a célja, hogy Magyarország tíz aranyérmet szerezzen a 2028-as játékokon, vagy kerüljön be a tíz legeredményesebb ország közé az éremtáblázaton. Viszonyításul: Párizsban hat aranyéremmel a 14. helyen zártak a magyar sportolók ebben a rangsorban.

 

Ezzel párhuzamosan a kormány egy titkos határozatban 11,45 milliárd forint szétosztásáról döntött. Az előzetes információk arról szóltak, hogy már 2024 végén közölték a klubvezetőkkel, hogy a Ferencváros támogatása kilóg majd a mezőnyből, és a dupláját kapja, mint a többiek. Ez azért volt visszatetsző, mert a párizsi olimpián egyébként nem jutottak éremig a klub versenyzői – míg a magyar olimpikonok összesen 19 érmet hoztak haza.

 

A Telexhez több mint egy évvel a pénzek kiosztása után jutottak el a titkosított részletek: a támogatások táblázata arról tanúskodik, hogy a Kubatov Gábor Fidesz-alelnök vezette Ferencváros nem dupla pénzt, hanem a nyolc-kilencszeresét kapta, mint a többiek. A sportkluboknak szánt összesen 11,45 milliárdból 7,2 milliárdot a Fradinak utaltak át. Van egy olyan olvasata is történetnek – egy forrásunk legalábbis azt állította –, hogy a valójában az FTC-nek akart pénzt juttatni a Fidesz-kormány, de direktben ez nem lett volna túl elegáns, ezért kapott mellettük valamennyit a többi klub is.

 

A Honvéd 900 milliót kapott, az Újpest 880 milliót, a BVSC-nek 850 millió jutott, a Vasas 820 milliós, az MTK pedig 800 milliós támogatásban részesült. A legkevesebb pénzt, 440 milliót a KSI, vagyis a Központi Sport- és Ifjúsági Egyesület kapta.

 

(forrás: klubradio.hu)

 


További hírek

  A bukás ellenére lesz Tusványos – de Magyar Péter nélkül
2026. 06. 16. 07:54 hirhatar.hu
  Megszavazták – Orbán már nem lesz többé miniszterelnök
2026. 06. 16. 07:54 hirhatar.hu
  Nagy Imre unokája nem kapott meghívást a Nagy Imre-megemlékezésre
2026. 06. 16. 07:54 hirhatar.hu
  Zsolnay-örökség Európa kulturális örökségének része
2026. 06. 15. 16:35 pecsi-hirhatar.hu
  Nyomozás indult a fideszes kampány-nyuszimotorok ügyében
2026. 06. 15. 13:51 hirhatar.hu
  Megszűnik a Magyar Nemzet is
2026. 06. 15. 13:51 hirhatar.hu
  Nem vezeti tovább a Kutyapártot Kovács Gergely szeptembertől
2026. 06. 15. 13:51 hirhatar.hu
  Brutális hőhullám közelít Magyarországhoz
2026. 06. 15. 08:30 hirhatar.hu
  Veszélyes szalámit hív vissza a Lidl
2026. 06. 15. 08:29 hirhatar.hu
  Gulyás Gergely elégedett az elmúlt 16 évvel
2026. 06. 15. 08:29 hirhatar.hu





IMPRESSZUM | SZABÁLYZAT

(c)2o15-2o23 Hírhatár Lapcsoport