Köböl Anita a szerdai sajtótájékoztatón válaszolt a vagyonkezelő alapítványokra vonatkozó kérdésre.
Felvetődött ugyanis, hogy visszaszolgáltatják-e az állam által adott pénzeket, nyilvánosságra hozzák-e ezt, illetve tervben van-e, lesz-e felső határa annak, hogy az állam milyen arányban fektet be közpénzt vagyonkezelői alapokba, azt válaszolta, a jogszabálytervezet szerint a tényleges tulajdonosi nyilvántartásban a 2026. szeptemberi tulajdonosi viszonyok fognak megjelenni, azaz a nyilvánosságra hozatalt az őszi időszaktól kezdve szeretné és tudja biztosítani a kormány.
Nagyon fontos figyelembe venni, milyen esetleges értékcsökkenés történt, ennek, illetve a meghiúsult projektkároknak a hatósági vizsgálata is meg kell, hogy történjen - tette hozzá a kormányszóvivő megjegyezve, a felső határról nincs konkrét összegre vonatkozó információ. Hangsúlyozta, ki kell vizsgálni, hogy a közpénz magánvagyon gyarapítását szolgálta-e.
Balásy Gyula felajánlott cégeinek sorsáról szólva azt közölték: átvilágítás után lehet konkrétumokról beszélni.
Egyebek közt az agrárkamara és a Klebelsberg Központ felülvizsgálatáról, valamint a kórházi fertőzési adatok nyilvánosságra hozataláról is döntést hozott a kormány keddi ülésén - közölték a kormányszóvivők budapesti sajtótájékoztatójukon.