Az új szabály szerint július 1-től már csak telefonon keresztül lehet fizetni a parkolásért. Ráadásul a parkolás díja drágul szintén július 1-től. Az RTL híradója több autóst is megkérdezett, és kiderült, a legtöbben már most is inkább telefonról intézik a parkolást.
Az automaták leszereléséről már 2024-ben döntött a Fővárosi Közgyűlés, de a változás csak most júliustól lép életbe. Az azóta miniszterként politizáló Vitézy Dávid korábban fővárosi politikusként beszélt arról, hogy az automatás pénzbeszedés többe kerül a városnak, mint amennyit az autósok befizetnek.
Állítólag volt olyan kerület, ahol évi bruttó százmillió forintba került az automaták működtetése – erről a Népszava értesült.