HÍRHATÁR ONLINE - Hamilton olasz futamon verte a Ferrarit - is

EUR árfolyam
   321,62 Ft
   CHF árfolyam
   281,59 Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | BLOG | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2018. 09. 03. 09:00

Hamilton olasz futamon verte a Ferrarit - is
A címvédő és négyszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Olasz Nagydíjat Monzában, ezzel 30 pontra növelte az előnyét a vb-pontversenyben a most negyedik Sebastian Vettellel, a Ferrari német pilótájával szemben.

A 33 éves Hamiltonnak ez volt az idei hatodik, és pályafutása 68. futamgyőzelme, Monzában ötödször diadalmaskodott. A második helyen Kimi Räikkönen, a Ferrari finn pilótája végzett, neki ez karrierje 100. dobogós helyezése, míg harmadikként honfitársa, Valtteri Bottas (Mercedes) zárt.

Egész hétvégén a Ferrarinak állt a zászló, a győzelmet mégis Lewis Hamilton szerezte meg Monzában, miután a rajtot követően leelőzte Sebastian Vettelt, aki kettejük „incidensét” követően a mezőny végére csúszott.

Hamiltonnak ezt követően Kimi Räikkönennel kellett megküzdenie, akit frissebb abroncsainak – és a csapattárs, a Räikkönent némileg lassító Valtteri Bottas „segítségének” – köszönhetően le is előzött.