HÍRHATÁR ONLINE - Csak Hosszú Katinka jutott döntőbe a magyarok közül

EUR árfolyam
   392,91 Ft
   CHF árfolyam
   401,27 Ft

MINDEN HÍR | AKTUÁLIS | SZÍNES | BLOG | RENDŐRSÉGI HÍREK | SPORT | KULTÚRA | TÖBB HÍRHATÁR | HELYBEN VAGYUNK!

2018. 12. 12. 10:54

Csak Hosszú Katinka jutott döntőbe a magyarok közül
A háromszoros olimpiai bajnok 400 méter vegyesen döntős, 100 méter háton pedig elődöntős lett. A hosszabbik távon a legjobb idővel lett finalista.

A magyarok közül egyedül Hosszú Katinka jutott tovább a kínai Hangcsouban zajló rövidpályás úszó-világbajnokság keddi nyitónapjának előfutamaiból: a háromszoros olimpiai bajnok klasszis 400 méter vegyesen a legjobb idővel került a fináléba, 100 méter háton pedig harmadikként elődöntős.

A 14-szeres rövidpályás világbajnok Hosszú mindkét számban címvédőként ugrott a vízbe, 400 méter vegyesen óriási fölénnyel, 4:23.59 perces idejével a másodikat több mint négy másodperccel megelőzve zárt az összesített rangsor élén. Nem sokkal később 100 méter háton az amerikai Olivia Smoliga óriási tempót diktált mellette - féltávnál világcsúcsidőn belül fordult -, de Hosszú tartotta vele a lépést, s másodikként csapott mögötte célba, az 57.09-es idő pedig a harmadik legjobb a mezőnyben.

"Mindig meg szoktam tippelni, milyen időt úszom, négyszáz vegyesen olyan 4:25 körülire gondoltam, ezért nagyon örülök ennek az eredménynek. Ugyanakkor nem vonok le ebből semmilyen következtetést, csakis az esti döntőre koncentrálok. Mindenképpen a vegyes döntőjére fókuszálok, nagyon közel lesz hozzá a száz hát elődöntője" - nyilatkozta Hosszú.